Senior Controller

Randstad hungary kft. - Budaörs
új ajánlat (21/05/2024)

munkaköri leírás

Partnerünk az autóiparban keresi új Senior Controller kollégáját! Az állás betöltéséhez magabiztos számviteli ismeretek és erős analitikus készségek szükségesek. Ha van tapasztalatod rendszerek kialakításában és szeretsz komplex feladatokon dolgozni, jelentkezz!
Havi, negyedéves, éves pénzügyi zárásában való részvétel
Éves üzleti terv elkészítésének támogatása
Negyedéves előrejelzések támogatása
Részvétel rövid és középtávú tervek elkészítésében (eredménykimutatás, mérleg és cash-flow tervezés)
Éves beszámolók és kimutatások elemzése és indoklása
Üzleti tervet érintő kockázatok elemzése
Tervezési módszertan fejlesztése (top-down vs analitikus tervezés)
Időszakos és eseti pénzügyi riportok elkészítése
Profitabilitása riportok elkészítése
Döntéselőkészítési anyagok, prezentációk készítése
Kontrolling folyamatok és rendszerek fejlesztése, folyamat optimalizációs lehetőségek feltárása, képviselete
Akvizíciós projektek, üzleti fejlesztések pénzügyi támogatása, modellezése
Leányvállalati tervek, beszámolók összeállítása, visszamérése, riportolása
Különböző projektek támogatása kontrolling oldalról
Szoros együttműködés a gazdasági társosztályokkal (könyvelés, számvitel, adó, pénzügy), valamint az értékesítési és aftersales területek vezetőivel
Digitalizációs fejlesztési irányok képviselete és támogatása
Részvétel az éves audit folyamatban
Elvárások / Requirements
Felsőfokú végzettség pénzügyi/számviteli/gazdasági/gazdaságinformatikai területen
Legalább 5 éves szakmai tapasztalat kontrolling munkakörben
Rendszerszemlélet, logikus gondolkodás komplex helyzetben
Naprakész pénzügyi ismeretek, jártasság a vonatkozó jogszabályokban
Belső szolgáltatói szemlélet, proaktivitás, probléma megoldó készség
Képesség több munkafolyamat párhuzamos elvégzésére és a határidők betartására
Magas fokú MS-Office ismeretek, különösen Excel, PPT
Power-BI adatbázis kezelő rendszer használata
Aktív középfokú angol nyelvtudás írásban és szóban
Amit nyújtunk / Benefits
Cafeteria
Teljesítmény alapú éves bónusz
Hybrid munkavégzés (heti 2-3 nap home office)
Élet és balesetbiztosítás
Magán egészségbiztosítás
Céges rendezvények és csapatépítő események
Összetartó csapat