Linux Rendszergazda

Hcemm nonprofit kft. - Szeged
új ajánlat (01/07/2024)

munkaköri leírás

Linux alapú szerverklaszter telepítése, napi felügyeleteLinux alapú szerverklaszter erőforrás managementjeFolyamatos rendszerkarbantartás, frissítés, biztonsági patchek telepítéseSzoftveres és hardveres problémák felderítése és elhárítása a klaszterbenFelhasználói csoportok, fiókok jogosultságainak kezelése klaszter környezetbenA klaszterre vonatkozó backup és security irányelvek konzekvens betartatása a felhasználókkalPontos, precíz és naprakész rendszer dokumentáció készítéseAngol nyelvtudásSzakirányú, közép vagy felsőfokú informatikai végzettségMin. 3 éves Unix Linux szerver üzemeltetési / rendszergazda tapasztalatLINUX shell scriptek készség szintű használataHálózati és hálózatbiztonsági alapelvek széles körű ismereteKiváló hibaelhárítási képességekAlapvető nyitottság és igény a csapatmunkára, információmegosztásraHa esetleg van valamilyen szakirányú vizsgád Cisco, HP, MikroTik, stb…Ha már foglalkoztál klaszter rendszerekkel korábban isHa van tapasztalatod a heterogén kiszolgáló rendszerekkel hardver és szoftver szinten egyarántThinLinc szerver és kliens oldali ismereteMélyrehatóbb kiberbiztonsági ismeretek, esetleg szakirányú tanúsítványHa türelmes vagy és felhasználó-központú szemlélettel rendelkezel