Gazdasági Vezető

Chimpex hungária kft. - Budapest
új ajánlat (03/07/2024)

munkaköri leírás

Felelős a vállalat pénzügyi és gazdasági stratégiájának kidolgozásáért és végrehajtásáért.Ellenőrzi és elemzi a vállalat pénzügyi teljesítményét, és javaslatokat tesz a pénzügyi helyzet javítására.Irányítja és koordinálja a pénzügyi, gazdasági és könyvelési tevékenységeket.Felügyeli a napi pénzügyi műveleteket, beleértve a költségvetéskezelést, a cash flow menedzsmentet és az adózási kérdéseket;
Felelős a pénzügyi jelentések és elemzések készítéséért a vállalat vezetői és tulajdonosai számára.Felügyeli az üzleti tervezést és a pénzügyi elemzéseket, jelentések készítése, beleértve a költséghatékonyság és a profitabilitás elemzését;
Felügyeli és irányítja apénzügyi adatok elemzését, közvetlenül részt vesz a vezetői döntéshozatal támogatásában;
Felelős a havi gazdaságicontrolling jelentés elkészítéséért;
Kialakítja és fejleszti a belső ellenőrzési rendszert, optimalizálja az üzleti folyamatokat és ellenőrzi azok működését;
Felügyeli a beszállítói és vevői számlák kezelésének folyamatát;
Felügyeli a banki és pénztári tranzakciók nyilvántartásának rendjét és megfelelőségét;
Felügyeli a pénzügyi kockázatok kezelését, és javaslatokat tesz a kockázatcsökkentő intézkedésekre.Előrejelzéseket készít a vevői és szállítói kockázatokról, és javaslatokat tesz a szükséges intézkedésekre.Biztosítja a Társaság gazdálkodási gyakorlatának megfelelőségét a törvényi előírásoknak és szabályozásoknak megfelelően, gazdasági auditokon való megfelelés eredményei;
Irányítja a pénzügyi, gazdasági és könyvelési tevékenységeket;
Gondoskodik a havi, negyedéves, éves számviteli, pénzügyi, kontrolling jelentések elkészítéséről és tartalmi megfelelésérőlelfogadó éstámogató szervezeti kultúráta munkavégzéshez és együttműködő munkatársakatstabil és tőkeerős munkáltatói hátteret, ahol nem kell azon aggódnod, hogy megkapod-e a fizetésed az ígért időpontbanolyan bércsomagot, amiben az alapbéred melletta szakértelmed és a személyes teljesítményed számíttervezett éstámogatott betanulási programot, hogy a beilleszkedésed zökkenőmentes lehessenegészséges és biztonságos munkakörnyezetet, ahol csak a feladataidra kell koncentrálnodvásárláshozmunkatársi kedvezményta teljes árukészletünkreEgyetemi vagy főiskolai pénzügyi végzettségLegalább 5 éves, hasonló területen, vezetőként szerzett szakmai tapasztalatNaprakész ismeretek adózási és számviteli területenSAP BO rendszer felhasználói tapasztalatOperatív feladatok önálló elvégzésére való nyitottságKimagasló koordinációs és együttműködési képességekKiváló elemzői, kommunikációs, szervezői készségekRendszerszintű gondolkodásmódÉlelmiszer-kereskedelmi cégnél szerzett tapasztalat