Rendszerszervező/Üzleti Elemző

Főpolgármesteri hivatal - Budapest
új ajánlat (17/05/2024)

munkaköri leírás

Projektmenedzsment, IT és igénylő szakterület közötti koordináció, fejlesztési feladatokban és projektekben való aktív részvétel:
IT fejlesztési projektek tervezésében, előkészítésében, konszolidációjában, valamint megvalósításában és tesztelésében való részvétel.Egyszerűbb fejlesztési feladatok koordinációja az előkészítés és a megvalósítás során.Komplex üzleti problémák felismerése, az üzleti igények és folyamatok nagyfokú megértése, elemzése, vizualizálása.Az üzleti terület igényeinek teljes mértékben megfelelő informatikai alkalmazások megtervezése.Konzultáció és ügyfél igények alapján, üzleti specifikációk, rendszertervek, dokumentációk készítése, egyeztetése.Fejlesztési igények specifikálása a szoftverfejlesztők részére.Új rendszer-funkcionalitás tesztjének tervezése, koordinálása, dokumentálása.Új rendszer-funkcionalitás átadása éles használatra, oktatás, a bevezetés utáni időszak kiemelt támogatása.IT-rendszerek tervezésében és módosításában való részvétel, dokumentációk elemzése és véleményezése.A kevésbé hatékony IT területek felismerése, új folyamatjavaslatok, rendszerfunkcionalitások kidolgozása, a felhasznált technológiák pilot modellezése, javaslattétel az optimálisabb működésre, alkalmazások konszolidációjára.Lehetőség egy szemléletében megújuló Fővárosi Önkormányzat munkájának formálására,szakmailag elhivatott, fiatalos, dinamikus csapat,folyamatos képzési, fejlődési lehetőség,határozatlan idejű szerződés,hibrid otthoni és irodai munkavégzés lehetősége,kiemelkedő juttatási csomag,versenyképes jövedelem.Magyar állampolgárság, büntetlen előélet, cselekvőképesség,felsőfokú végzettség mérnöki és/vagy közgazdasági és/vagy informatikai,legalább 3 éves tapasztalat üzleti elemző vagy rendszerszervező területen,informatikai fejlesztésekben szerzett tapasztalat,informatikai fejlesztési módszertanok ismerete,elméleti és gyakorlati elemzői/rendszerszervezési ismeretek,adatmodellezésben, funkcionális modellezésben, folyamat-modellezésben szerzett tapasztalat,adatbázis-kezelők ismerete pl. SQL,UML ismeretek use case-ek, activity diagramok, BPMN ábrák rajzolása,rendszerintegrációs ismeretek,webservice-ek ismerete XML/XSD/WSDL értelmezése/írása, webservice-ek tesztelése, SoapUI használata,informatikai folyamatok, működési módszertanok ismerete pl. ITIL, COBIT. Elvárt kompetenciák:
Megbízható, önálló munkavégzés, munka iránti elkötelezettség, precizitás,stratégiai és folyamatorientált gondolkodásmód,rendszer- és analitikus szemlélet,jó problémamegoldó és szervezőkészség,önálló fejlődés képessége,kiváló kommunikációs, konfliktuskezelő és együttműködő készség,rugalmas hozzáállás,proaktív, pozitív, nyitott személyiség,jó dokumentálási készség.Business analyst minősítés/képesítés,projekt- vagy portfóliómenedzsment minősítés/képesítés,folyamatmenedzsment módszertani ismeretek,projektmenedzsment módszertanok ismerete.