Kockázatkezelő

Merkantil bank zrt. - Budapest
új ajánlat (16/05/2024)

munkaköri leírás

A rendelkezésére bocsátott dokumentáció minőségi és tartalmi szempontból történő ellenőrzése, keresztellenőrzése mind a belső, mind a külső, közhiteles informatikai rendszerekben, A banki kötelezettségvállalásokkal kapcsolatos, az ügyfelek jövőbeli fizetőképességében és fizetési magatartásában rejlő kockázatok felmérése. A vállalkozások finanszírozhatóságának elemzése a pénzügyi-számviteli beszámolók és egyéb információk alapján, Elemzések, és ezek alapján előterjesztések készítése a döntéshozó bizottságok számára, Az üzleti döntés-előkészítési folyamatban javaslattétel a megfelelő kompetenciával rendelkező döntéshozók, bizottságok számára, A kötelezettségvállalást célzó kockázati előterjesztések, ügyletek feldolgozása, kiértékelése, hozzájuk kockázatkezelői vélemény elkészítése, Saját döntési kompetenciában hitelkockázati döntések meghozatala és dokumentálása, a készített kockázatkezelői vélemény képviselete, A standard döntési folyamatok mintavétellel történő utólagos ellenőrzési feladatainak Post Controll ellátása, A hitelkockázati és a termékfejlesztési folyamatok szabályozásában, valamint a hitelkockázati informatikai fejlesztési való részvétel, versenyképes juttatási csomag, szakmai fejlődési lehetőség, heti 2 nap home office lehetőség, fiatalos, támogató csapat, rendszeres közösségépítő események. Felsőfokú gazdasági vagy pénzügyi végzettség, Legalább 3 - 5 éves tapasztalat lízingcég vagy kereskedelmi banki pénzügyi elemzői, kockázatelemzői, vagy kockázatkezelői területenElemző készség és logikus gondolkodás, Precíz, pontos munkavégzés, Kommunikációképes angol nyelvtudás, Asszertivitás. Termelőeszköz, mezőgazdaság, szállítmányozás finanszírozásban szerzett tapasztalat, Gépjármű finanszírozásban szerzett tapasztalat