It Security Expert - Technical Advisories

4ig nyrt. - Budapest
új ajánlat (03/07/2024)

munkaköri leírás

Részvétel az informatikai és információbiztonsági koncepcionális és stratégiai fejlesztésekben ISMS/Cybersecurity Governance Framework.
Hozzájárulás az IT biztonsági ellenőrzésekhez az információbiztonsági csoporttal összehangoltan.
Külső IT-biztonsági szabványok és jó gyakorlatok ISO27001, NIST SP 800-171, Cyber Essentials, CIS Controls és BSI szabványok integrálása a Rheinmetall IT-biztonsági szabványaiba IT Security Technical Standards.
Az IT biztonsági előírások és szabványok, valamint az informatikai védelemre vonatkozó előírások IT Security Baselines létrehozása, felülvizsgálata és továbbfejlesztése.
Minőségbiztosítás az IT-biztonsági előírások és szabványok életciklusának folyamán.
Az IT-biztonsági műszaki szabványok és konfigurációs előírások központi kezelésének biztosítása cégcsoporton belül.
A biztonsági frissítésekkel foglalkozó tanácsadó szolgálatnak és folyamatainak támogatása és minőségbiztosítása.
IT biztonsági előírások terjesztése a cégcsoport IT biztonsággal foglalkozó menedzserei és a műszaki igazgatók és szakértők számára.Fontos, kihívásokkal teli, felelősségteljes feladatok
Része lehetsz a Rheinmetall és a 4iG egyedülálló növekedési történetének, amely kiemelkedő fejlődési és karrierlehetőségeket kínál számodra
Betekintést nyerhetsz a védelmi- és autóiparba
Megismerheted a Rheinmetall és a 4iG világszerte több mint 30.000 nagyszerű kollégából álló szakmai közösségét
Szakmai képzéseken és rendezvényeken vehetsz részt
Élvezheted a nemzetközi, rugalmas és modern munkakörnyezet előnyeit egy budapesti irodában, de akár 100%-ban távmunkavégzésben is dolgozhatsz.Sikeresen elvégzett informatikai tanulmányok vagy hasonló képzés.
Többéves szakmai tapasztalat a biztonságirányítás vagy az IT-infrastruktúra fokozott biztonsági követelmények melletti üzemeltetésének irányítása terén.
Adminisztratív tapasztalat a következő területek legalább egyikén:
informatikai hálózat, szerverek, az operációs rendszerek vagy az alkalmazások üzemeltetése.
Módszertani ismeretek ideális esetben CISSP vagy CISM tanúsítvánnyal az IT biztonság vagy a biztonságirányítás területén.
Az ITIL és/vagy ISO27000 folyamatok és nemzetközi szabványok ismerete.
Nemzetközi együttműködési gyakorlat.
Munkalátogatások külföldi irodáinkban.
Kiemelkedő kezdeményezőkészség, technológiai affinitás, kreativitás, valamint csapatorientált és önálló munkavégzés.
Tárgyalóképes angol, német és magyar nyelvtudás, írásban és szóban egyaránt.CISSP vagy CISM vizsga