Gyártásfejlesztő-Támogató Mérnök

Easyhiring services kft. - Budapest X. Kerület
új ajánlat (02/05/2024)

munkaköri leírás

Gyártásfejlesztő-támogató mérnök
Feladatok
Közreműködik a gyárral kapcsolatos műszaki problémák megoldásában (gépek, kiszolgáló berendezések, és telephely)
Koordinálja a rá bízott gépek eseti karbantartásának folyamatát, az egyes gépeken előforduló hibák elhárítására javaslatot tesz, önállóan is dönthet elképzelése szerinti megvalósításról
A meghatározott gépek műszaki rendelkezésre állásáért felelős, javaslatot tesz ezek folyamatos fejlesztésére
A műszaki vezető által megadott célok szerint a gépek üzemeltethetőségét és üzembiztos működését, a termelékenység növelését, a munkabiztonság javítását elősegíti műszaki ötleteivel, javaslataival, majd dokumentálja és ellenőrzi a megvalósítást
Figyelemmel kíséri a meghatározott gépcsoportok termelékenységét, javaslatot tesz ezek javítására
Szerszám-, alkatrész-beszállítókkal való kapcsolattartást, árajánlatkérést, új beszállítók felkutatását folyamatosan végzi
Műszaki változtatások után gyártással kapcsolatos műszaki analíziseket készít az elvégzett fejlesztés eredményeinek kiértékelésére
Műszaki dokumentációkat készít vagy módosít a változtatások követésére
Kapcsolatot tart a külföldi központi műszaki osztállyal
A fejlesztés folyamatára vonatkozó minőségbiztosítási előírásokat betartja
Felel a lokálisan elvégzett változtatások műszaki dokumentációinak naprakész állapotáért (AUTOCAD és Solidworks rajz nyilvántartások)
Jelzi felettesének a hiányzó rajzokat és pótolja azokat utasítás alapján
Közreműködik a gyártási problémák elemzésében, javításában
Folyamatos kapcsolattartás és együttműködés cégen belül a kollégákkal és más társosztályokkal, karbantartás, mérnökség, minőség biztosítás, logisztika és pénzügy területén.
Biztonságtechnikai elemek műszaki terveinek elkészítése után minden esetben egyeztet, illetve tájékoztatja a cégünknél lévő mindenkori munkavédelmi vezetőt a tervekről, és a kivitelezés tényleges bevezetése csak annak jóváhagyásával történhet
Döntéseivel, illetve tevékenységeivel figyelembe veszi és támogatja az üzemekben bevezetett LEAN rendszerek működtetését és fenntartását
Munkáját úgy végzi, hogy azzal minden esetben betartja a cégünknél előírt mindenkori munkavédelmi előírásokat
Az általa tervezett és elkészült szerszámok próbaüzemén részt vesz, és a szerszám beüzemelését koordinálja, ellenőrzi, amíg a szerszám véglegesen jóvá van hagyva és át nincs adva a termelésnek
Felújítási, beüzemelési projektek ütemtervének kidolgozásában és azok megszervezésében, végrehajtásában részt vesz
Gépbeszerzéseknél, új technológiák telepítésében közreműködik
Oktatási, üzemeltetési dokumentációt készít
Végzettség és tapasztalat:
Felsőfokú műszaki végzettség
Minimum 3 év ipari, üzemi tapasztalat
Személyes tulajdonságok és képességek:
Önálló és precíz munkavégzés
Célorientáltság és határozottság
Biztonságtudatosság
Kreativitás és jó problémamegoldó képesség
Jó kommunikációs és együttműködési készség
Nyelvtudás és technológiai ismeretek:
Középfokú angol nyelvismeret
Számítógépes felhasználói ismeretek
Ismeretek az AutoCAD vagy a Solidworks terén
Munkavégzés helye
Budapest X. kerület