Vámügyintéző

Rosenberger magyarország kft. - Jászárokszállás
új ajánlat (17/05/2024)

munkaköri leírás

Vámkezelési eljárások lefolytatása vám- és adójogszabályok, hatósági előírások betartásávalAz elvégzett vámkezelések felülvizsgálata, az esetlegesen felmerülő jogorvoslati ügyek intézéseAdatrögzítés a különböző nyilvántartási rendszerekbenTarifálás ellenőrzése, szükség esetén a központ értesítése, továbbá a beszerzés oldaláról kapott információk alapján a termék besorolásaJogszabály módosítások, új előírások rendszeres monitorozása, végrehajtás a napi operatív üzleti tevékenységbenVámhatározat ellenőrzése, a vámérték, alkalmazott vámtarifaszám, súly, fuvarköltség tekintetében;
különös figyelemmel a vonatkozó törvényi előírások alkalmazásáraHavi jelentések készitése EXTRASTAT, INTRASTATNAV ellenőrzési folyamatainak ismerete, aktív részvételKözreműködés az illetékes hatóságok által végzett ellenőrzéseknélKapcsolattartás a külső vámszolgáltatókkalKapcsolattartás beszerzéssel és a külömbözőraktári részlegekkelHelyi vám-iránymutatások, illetve munkautasítások létrehozása és karbantartásaA releváns irányelvek, munkautasítások helyes végrehajtásának, meghatározott kontroll pontjainak rendszeres ellenőrzéseFolyamatos fejlődési és előrelépési lehetőségVersenyképes juttatási csomagModern technológia és tiszta munkakörnyezetCsaládias hangulat, összetartó kollégákIngyenes céges buszjáratokSzakirányú felsőfokú végzettség közgazdasági, logisztikai, preferáltan vámügyintézői vagy vámszakértöi végzettségVámjogszabályok mélyreható ismereteVámterületen szerzett legalább 3 éves tapasztalatTársalgási szintű angol ÉS/VAGY német nyelvtudás írásban és szóbanPontos, precíz munkavégzés, jó tárgyalási képességMS Office ismeretProblémamegoldás, koordinációs készség, önálló munkavégzésSAP ismeret