Szenior Stratégiai Elemző Tőkemenedzsment Témafelelős

Otp bank nyrt. - Budapest
új ajánlat (02/07/2024)

munkaköri leírás

Társterületek által végzett tőkemenedzsment tevékenység mély megértése és nyomonkövetése:
Aktuális tőkehelyzet és tőkehelyzet alakulását meghatározó tényezők ismeretetőketervezés nyomonkövetése, driver-ek, szcenáriók ismeretestressztesztelés és belső tőkemegfelelés értékelési folyamat ICAAP ismeretetőkét befolyásoló intézkedések, események nyomonkövetése osztalékpolitika, tőke- és kötvénykibocsátás, akvizíciók, stb.A releváns szabályozói környezet naprakész ismeretea divízión belül a téma önálló felelőseként a Stratégiai és Pénzügyi Divízió vezetőjének tájékoztatása, összefoglalók készítéseeseti elemzések készítéseIzgalmas, kihívást jelentő munka, közvetlenül a Bank felső vezetése részére történő munkavégzésAz OTP Csoport az egyetlen hazai központú nemzetközi bankcsoport, így egyedülálló lehetőséged nyílik szakmai tapasztalatot szerezni a tőkemenedzsment területénFiatal, innovatív csapatFelsőfokú gazdasági végzettségMagas szintű elemző képességIdőnyomás alatt is nagyfokú precizitásMagas színvonalú szóbeli és írásbeli kommunikációs készségKépesség önálló munkavégzésre és csapatban való együttműködésre egyarántPénzügyi, számviteli és bankszakmai ismeretekBanki tőkeszabályozás ismerete