Senior Bankműveleti Referens Dlo

Magyar nemzeti bank - Budapest
30+ napja (12/05/2024)

munkaköri leírás

Az MNB külföldi bankoknál különböző devizákban vezetett nostro számláival kapcsolatos számlavezetési feladatok ellátása.Deviza pozíciók összeállítása, egyeztetése társosztályokkal, devizalikviditás biztosítása, ellenőrzése.Ügyfélnyilvántartási, -számlavezetési és a törzsadat-kezelési, könyvelési feladatok ellátása, ügylet-nyilvántartások vezetése, analitikus adatok szolgáltatása a céltartalékképzéshez és értékvesztés elszámoláshoz.Nostro számlavezetéshez kapcsolódó feladatok ellátása, így különösen:
devizalikviditás biztosítása és ellenőrzése, pénzeszközök átcsoportosítása, költségek elszámolása;
a számlavezetési kondíciók változásának folyamatos figyelése, a számlavezetői kapcsolatok módosítására, számlák lezárására, újak nyitására javaslattétel.Felelősségteljes, változatos munkakör;
Széles körű szakmai képzési lehetőségek;
Folyamatos szakmai fejlődési lehetőség;
Nyelvi képzési lehetőség;
Versenyképes juttatási csomag;
Családbarát munkahely;
Színvonalas irodai környezet;
Barátságos légkör.Közgazdasági vagy számviteli felsőfokú végzettség és/vagy legalább 1-3 éves releváns szakmai tapasztalat;
Középfokú angolnyelv-ismeret, üzleti szabványlevelek, szakkifejezések ismerete;
Microsoft Word, Excel, Outlook, PowerPoint alkalmazások felhasználói szintű ismerete;
Dinamikus, proaktív szemléletmód;
Megbízhatóság, pontosság, alaposság;
Rugalmasság, illetve kiváló együttműködési és kommunikációs készség;
Magas fokú stressztűrő- és problémamegoldó képesség;
3 hónapnál nem régebbi, bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány.Hazai és nemzetközi fizetési szabványok/normák ismerete;
Swift üzenetforgalommal kapcsolatos gyakorlati tapasztalat;
Nemzetközi bankközi átutalásokkal kapcsolatos feladatok ellátására vonatkozó banki gyakorlat. Szeretne munkájával az Ön elé táruló intellektuális kihívások megoldása révén hozzájárulni az MNB sikeréhez, valamint egy olyan szervezet tagja lenni, ahol a leginnovatívabb módszereket is megismerve lehetősége van a folyamatos tanulásra és fejlődésre? Amennyiben a válasza igen, örömmel fogadjuk jelentkezését!Jelentkezési határidő:
2024. május 12.