Rendszergazda - Budapest Xiii.

Get work trend kft. - Budapest
új ajánlat (02/05/2024)

munkaköri leírás

Pozíció összefoglaló
Termékfejlesztéssel foglalkozó, magyar tulajdonú partnerünkhöz keresünk medior rendszergazdát 2-3 év tapasztalattal, aki Linux-os és Windows-os környezetben is szerzett tapasztalatot. Az alkamazások Linux alapúak, ezért erős Linux tudásra van szükség a pozíció betöltéséhez. Kiemelten fontos még a virtualizációs technológiákkal szerzett tapasztalat és a hálózati ismeretek, úgy, mint tűzfalak, hálózati komponensek adminisztrálása, vírusirtás, IT security alaptudás.
Feladatok
Alap infrastruktúra támogatása
Fizikai és virtuális szerverek üzemeltetése (Linux, Windows)
Linux-os (RedHat alapú) és Windows-os kliensek telepítése, adminisztrálása
Replikák, mentések adminisztrálása
Riasztások kezelése
Ticketing rendszerben érkező jegyek kezelése, végrehajtása
Rendszerekhez tartozó dokumentációk frissítése
Központi naplógyűjtő (ElasticSearch, OpenSearch) kezelése
Tűzfalak adminisztrálása
Rendszerek patch-elése
Alkalmazások telepítése
Verziókövető rendszer használata, új verziók élesítése
Incidensek elhárítása
Auditok támogatása
Együttműködés a társcsapatokkal
Projektek kiszolgálása
Elvárások
Legyen tapasztalatod a következőkben:
2-3 éves releváns tapasztalat
Erős tudásLinux rendszerek üzemeltetésében(szerver és kliens)
Windows kliens és szerver üzemeltetés (Windows AD, DNS, Office365 adminisztráció)
Dockerizált környezetek
Alapszintű hálózati ismeretek (router, tűzfal, switch, VLAN)
Tanúsítványok kezelése
Virtualizációs infrastruktúra üzemeltetés (Hyper-V, Proxmox)
Magas rendelkezésre állású rendszerek üzemetetése (HA, DR)
Mentési rendszerek üzemeltetése
Verziókezelő rendszerek ismerete
Nagyvállalati kultúra (folyamatok, ticketing)
Jó kommunikációs készség, csapatjátékos
Alapszintű gyakorlati angol nyelvismeret (dokumentáció írása, olvasása)
Szakirányú végzettség
Előny
Automatizáció (CI/CD), script nyelvek ismerete
SQL ismeret(MSSQL, MySQL)
IT security ismeretek (IDS/IPS, CIS, hardening)
Központi naplógyűjtő kezelésében szerzett tapasztalat (ElasticSearch, OpenSearch)
Munkakörülmények
13. kerületi iroda
Csúsztatott munkarend (7:
00-18:
00 között, nincs készenlét)
Lapos szervezet
Juttatások
Cafetéria
Születésnapi pótszabadság
Havi, féléves vagy egyéb teljesítményjuttatások
Tanulási lehetőség
Munkaerő-kölcsönzés engedély száma:
10057-1/2012-0100-1046
Munkaerő-közvetítés engedély száma 10097-1/2012-0100-848
Minősített foglalkoztató nyilvántartási szám:
BP/0701/67674-4/2021