Pénzügyi Modellező/Vezető Modellező

Magyar nemzeti bank / mnb - Budapest
új ajánlat (14/05/2024)

munkaköri leírás

Intézményünk 100 éves, de munkatársaink a XXI. század történelmét írják!
Célunk nemcsak az árstabilitás, hanem egy stabil munkahely biztosítása is!
Magyar Nemzeti Bank, ahol a munkájának jelentősége van!
A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet a Hitelintézeti felügyeleti és elemzési igazgatóság Prudenciális modellezési főosztályán
Pénzügyi modellező/vezető modellező
Munkakör betöltésére, határozott időtartamra
Amiért érdemes minket választania:
Felelősségteljes, változatos munkakör;
Banki szektorban versenyképes jövedelem és juttatási csomag;
Barátságos és motivált csapat és vezetők;
Hibrid munkavégzés;
Mentorálás a gyors beilleszkedés érdekében;
Szakmai fejlődési lehetőségek;
Hazai és külföldi képzéseken, konferenciákon való részvételi lehetőség.
Bizalommal fogadjuk jelentkezését a következő feladatokra:
Részvétel a banki tőkeszükségletet meghatározó ICAAP felülvizsgálatokban, elősorban a hitelezési és működési kockázatok tekintetében;
Közreműködés a hitelintézetek hitelezési és működési kockázati tőkeszámítási modelljeinek rekonstruálásában és challenge-elésében, javíttatásában. Továbbfejlesztési javaslatok és előírások megfogalmazása;
Nagy adatbázisok elemzése statisztikai és ökonometriai módszerekkel, bankok összehasonlítása, elemzése;
Részvétel hazai és nemzetközi bankcsoportok modellvalidációjában;
Részvétel felügyeleti benchmark modellek és módszertanok fejlesztésében;
A hitelintézeti szektorhoz kapcsolódó elemzések, módszertani útmutatók készítése és publikálása;
A jegybanki vezetőkírásbeli és szóbeli tájékoztatása;
Az MNB képviselete az Európai Bankhatóság (EBA) munkacsoportjaiban és társfelügyeletekkel (pl:
Európai Központi Bank) történő egyeztetéseken;
Közreműködés az MNBszakmai hírnevét, elismertségét erősítő szakmai anyagok készítésében.
Ön az ideális jelöltünk, amennyiben rendelkezik:
Szakirányú felsőfokú végzettséggel (aktuárius, közgazdász, matematikus, fizikus végzettség előnyt jelent);
Legalább 1-5 éves pénzügyi szakmai tapasztalattal (lehetőség szerint bankszakmai, kockázatkezelési területen);
Magas szintű, módszertanilag alátámasztott elemzésekre való alkalmassággal;
Jó analitikus készséggel, elemző és logikus gondolkodással, szintetizálási képességgel;
Fejlett írás- és előadókészséggel magyar és angol nyelven;
Precizitással, szoros határidők tartásának képességével;
Magas szintű MS Office (Word, Excel, PowerPoint) ismeretekkel;
3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvánnyal.
A munkakör nemzetbiztonsági ellenőrzés hatálya alá tartozik.
Előny lehet leendő kollégánk számára:
Pénzügyi intézmény kockázatkezelési/modellezési területén szerzett többéves szakmai gyakorlat;
A banki kockázatkezelési szabályozás és tőkekövetelmény-számítás módszertanának, a kapcsolódó jogszabályi háttérnek az ismerete;
Ökonometriai programcsomagok, adattárház használatában szerzett gyakorlat;
SAS, SQL, R felhasználó szintű ismerete;
MBA, CFA, releváns területen szerzett PhD fokozat.
Szeretne munkájával az Ön elé táruló intellektuális kihívások megoldása révén hozzájárulni az MNB sikeréhez, valamint egy olyan szervezet tagja lenni, ahol a leginnovatívabb módszereket is megismerve lehetősége van a folyamatos tanulásra és fejlődésre?
Amennyiben a válasza igen, örömmel fogadjuk jelentkezését!
Jelentkezési határidő:
2024. május 26