Pénzügyi És Számviteli Osztályvezető

Fővárosi állat- és növénykert - Budapest
30+ napja (14/05/2024)

munkaköri leírás

A Gazdasági Igazgatóság pénzügyi és számviteli munkafolyamatának jogszabályok és belső szabályzatok szerinti megszervezése, operatív irányítása és ellenőrzése.A gazdálkodással kapcsolatos beszámolási tevékenység irányítása és ellenőrzése, vezetői információs igények kielégítése.Közvetlenül irányítja és ellenőrzi a Gazdasági Igazgatóság pénzügyi és számviteli operatív tevékenységét.Ellátja a Sz. tv. 150. §-a szerinti, könyvviteli szolgáltatás körébe tartozó feladatokat, irányítja és vezeti az éves elemi költségvetési beszámoló, az egyszerűsített éves költségvetési beszámoló elkészítését, az Áhsz. 5. §. 1 bekezdése szerinti kötelezettség teljesítése.Figyelemmel kíséri a vonatkozó államháztartási-, pénzügyi- számviteli ás adó rendelkezéseket és gondoskodik ezeknek az illetékes munkatársakkal történő megismertetéséről, végrehajtásukat ellenőrzi.Adózás naprakész követése, adójogszabályok változásainak figyelemmel kísérése, adóbevallások készítése, ellenőrzése.Adatszolgáltatások teljesítése a fenntartó és egyéb hatóságok felé.Jóváhagyásra elkészíti, aktualizálja az intézményi pénzügyi-számviteli szabályzatait. Gondoskodik a jóváhagyott szabályzatok ismertetéséről, egységes értelmezéséről.A pénzügyi és számviteli integrált rendszerre ható jogszabályváltozás vagy belső szabályozás esetén javaslatot tesz az új ügyviteli folyamat kidolgozására, gondoskodik a használatban lévő integrált rendszer módosításáról, a programban változások betanításáról.Az illetmény megállapítására és a juttatásokra a "
Közalkalmazottak jogállásáról szóló"
1992. évi XXXIII. törvény rendelkezései az irányadók.Felsőfokú végzettséghez kötött szakképesítés alapképzés Bsc vagy BARegisztrált mérlegképes könyvelői képesítésÁllamháztartási számviteli és pénzügyi feladatok ellátásában szerzett 3-5 éves szakmai tapasztalatPénzügyi integrált rendszerek használatának ismereteGyakorlott szintű MS Office iroda alkalmazásokGazdasági folyamatok átlátásaSzámviteli és adójogszabályok értelmezésének és alkalmazásának képességeVezetői képességSzervező képességRendszerszemléletKonfliktuskezelő- és tűrő képességCsapatmunkára való képességFelsőfokú végzettségÁllamháztartási mérlegképes könyvelői képesítésKöltségvetési szervnél vezetői munkakörben szerzett 3-4 éves gyakorlatAngol nyelvtudás