Medior Esg Szakértő

Mvm services zrt. - Szeged
új ajánlat (14/05/2024)

munkaköri leírás

Részt vesz a fenntarthatósági jelentés és az ESG beszámoló elkészítését támogató folyamatokban
Folyamatosan követi a hazai és Európai Uniós jogszabály változásokat, együttműködik azok implementációjában
Támogatja a senior ESG szakértők munkáját
Elemző anyagokat állít össze és mutat be az ESG riporting csapatnak
Segíti a junior kollégák munkáját, csapatba való beilleszkedését
Részt vesz a környezeti, társadalmi és vállalatirányítási ESG keretrendszer kialakításával, működtetésével és fejlesztésével kapcsolatos feladatok ellátásában
Támogatja a fenntarthatósági szempontrendszer stratégiába és üzleti folyamatokba történő beépülését
Támogatja a tagvállalatok adatszolgáltatását
Nyomon követi a lényeges fenntarthatósági fókuszterületekhez rendelt célok és teljesítmények teljesülését és visszamérését
Nyomon követi a fenntarthatósági kezdeményezéseket, projekteket, programokat
Támogatja az MVM csoporton belül a fenntarthatósági tudásmegosztást és edukációtFolyamatos szakmai fejlődési lehetőségek tréningek, konferenciák
Széles körű béren kívüli juttatási csomag cafeteria, egészségbiztosítás, kockázati balesetbiztosítás
Üdülési, sportolási lehetőségek, rendezvények
Kiemelkedő teljesítmény jutalmazása
Vállalati szabadidős és szakmai rendezvényekEgyetemi / főiskolai végzettség gazdasági, jogi vagy ESG területen
Legalább 1 - 2 év releváns szakmai tapasztalat, összességében legalább 5 év számviteli/beszámolási/kontrolling tapasztalat
Angol tárgyalóképes szint
Erős szövegértési képesség magyar és angol nyelven
Jó kommunikációs készség
Önálló, precíz munkavégzésre való képesség
ESG reporting ismeretek NFRD/CSRD/ESRS/CSDDD/GRI/TCFD/GHG Protocol
ESG tanácsadói gyakorlat vagy ESG területen végzett vállalati vagy pénzintézeti tapasztalat