Licence Menedzser

Magyar államkincstár - Budapest
új ajánlat (04/05/2024)

munkaköri leírás

A Kincstár által megvásárolt és használt licencek naprakész nyilvántartása. A Kincstáron belül csak legális forrásból származó szoftver használatának-, és csak a működéshez munkakörhöz kötött használt szoftverek telepítésének-, illetve a jogtisztaság folyamatosságának biztosítása. Az új informatikai és szakmai projektekhez kapcsolódó szoftvervásárlások optimális licencigényének pénzügyi kalkulácója. Vezetői részére összefoglalók, riportok készítése a szoftvergazdálkodással kapcsolatos problémákról, annak kezeléséről, illetve javaslatokat és akcióterveket kell kidolgoznia a szoftvergazdálkodási folyamatok fejlesztésére, a minél magasabb fokú automatizáltság elérése érdekében. Az egész Kincstárra vonatkozóan, a szoftverek teljes életciklusát lefedő folyamatok kidolgozása és naprakészen tartása. A Kincstár gazdasági érdekeit figyelembe véve a szoftverlicencekkel kapcsolatos költségek optimalizálása és a törvényi megfelelés biztosítása. A Kincstár éves licencbeszerzési tervének, valamint a beszerzési eljáráshoz szükséges dokumentációknak az elkészítése. A Kincstár licenc audit folyamatainak szakmai koordinálása és a kapcsolódó intézkedések előkészítése, végrehajtása, szúrópróba szerű használati ellenőrzés elvégzése. Az informatikai infrastruktúra üzemeltetés az ugyanarra, vagy hasonló célra használt különböző szoftvertermékek konszolidációjában, migrációjában történő támogatása. Dokumentációk véleményezése pl. üzemeltetési kézikönyv, mentési rend, DRP. Az üzemeltetéssel kapcsolatos szabályzatok figyelemmel kísérése, valamint a szabályzatokban megfogalmazottak végrehajtásának biztosítása. A szoftver eszközparkkal kapcsolatos felmérési feladatok elvégzése. Versenyképes jövedelem. Cafeteria.Munkába járás támogatása. Egészségügyi szűrővizsgálat lehetősége. Képzés/továbbképzési lehetőség. Juttatások családalapítási, gyermeknevelési, iskolakezdési támogatás, gyermekprogramok mikulás, gyermeknap, tábor stb. .Üdülési/sportolási lehetőségek. Barátságos környezet. Hosszútávú munkalehetőség. Tömegközlekedéssel jól megközelíthető munkahely. Magyar állampolgárság. Cselekvőképesség.Büntetlen előélet. A feladat ellátásához szükséges felsőfokú szakirányú végzettség. A meghirdetett feladatkör betöltésének feltétele 90 napnál nem régebbi, a kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi CXXV. törvény Kit. 279. § 6 és 7 bekezdése szerinti hatósági erkölcsi bizonyítvány, melyet a pályázati anyaghoz nem kell csatolni. Elvárt kompetenciákA szoftver- és hardverlicencelési modellek, megállapodások és megfelelőségi követelmények mélyreható ismerete. Erős tárgyalási és kommunikációs készségek, a szállítókkal és a belső érdekelt felekkel való hatékony egyeztetés érdekében. Analitikus gondolkodásmód, képes értelmezni a licencelési modelleket és metrikákat, elemezni a licenc használati adatokat és azonosítani az optimalizálási lehetőségeket. Kiváló szervezési és projektmenedzsment készségek, jó teljesítmény gyors tempójú környezetben, képes rangsorolni a feladatokat és betartani a határidőket. Új ismeretekre nyitott, azt gyorsan elsajátítani képes. Excel magabiztos kezelése. Adminisztrációban, riportálásban alapos, pontos. Megbízható, precíz, önálló munkavégzés. Proaktív, kezdeményező személyiség. Feladatorientált megközelítés. Legalább 5 év releváns tapasztalat informatikai gazdálkodás, szoftver- és hardverlicencelés vagy ezek beszerzése terén. Az ITIL Information Technology Infrastructure Library vagy más informatikai szolgáltatásmenedzsment keretrendszerek ismerete. Microsoft, Oracle, SAP vagy IBM licencmodellek ismerete. Projektekben szerzett tapasztalat. Közigazgatásban, közszolgálatban szerzett munkahelyi tapasztalat.