Lakossági Hitelkockázati Elemző

Otp bank nyrt. - Budapest
30+ napja (13/05/2024)

munkaköri leírás

A bank hitelezési folyamatait érintő - hitel termékek, bírálati folyamatok, aktuális gazdasági/szabályozói környezet - ismeretek megszerzéseHitelportfolió minőségének folyamatos nyomonkövetése és kontrolljának fejlesztése:
a meglévő BI riportok bővítésének és újak kialakításának támogatásaKockázatosság vagy ügyfél viselkedés szempontjából figyelendő új csoportok feltérképezéseMódosítási javaslatok csapaton belüli, társterületekkel való egyeztetése majd döntési fórumon való prezentálásaFelmerülő kockázatkezelési és üzleti döntések elemzésekkel támogatása Részvétel a termékek kockázati paramétereinek és folyamatainak kialakításában és rendszeres visszamérésébenAdatpiac mély ismerete és elemzési szempontból releváns adatkörökkel bővítésének specifikációjaPL/SQL, Excel, Power BI és SAS/Phyton, mint eszköz napi szintű használataCsoporton belüli és társterületek irányából érkező igények összefogása, leegyeztetése IT oldallal és nyomonkövetése a fejlesztéseknekStabil hátterű, piacvezető, nemzetközileg is elismert vállalatcsoportSzakmai fejlődést biztosító lehetőségek:
képzések, tréningekHosszútávú, stabil munkalehetőség, szakmai karrierút biztosításaVersenyképes jövedelem és széleskörű juttatási csomagInspiráló munkakörnyezet Adatbázis – kezelő programozási tudás SQLMagas szintű gyakorlat Excelben és PowerPointbanJó analitikus készség, alapszintű statisztikai ismeretekEgyetemi vagy főiskolai végzettség Pénzügyi, gazdasági, matematikai vagy informatikai területenReleváns hitelezést érintő jogszabályok ismereteAngol nyelvismeretÖnálló és proaktív munkavégzésPortfolióelemzésben és kockázatkezelési területen szerzett legalább 1-3 éves tapasztalatMás programozási nyelvek, adatbázis-kezelő és modellezési programok ismerete SAS, Python, R Üzleti riport fejlesztő program ismerete Power BI