Kontroller Controller

Racemark international kft. - Komárom-Esztergom
új ajánlat (13/05/2024)

munkaköri leírás

Leírás:
A Kontroller kiváló szervezeti és elemzési készségekkel rendelkezik, és osztályokon átívelő problémamegoldó vezetést biztosít a szervezet költséghatékony működésének előmozdítása érdekében. A munkakör elsősorban az eladott áruk költségeinek kiszámítására és nyomon követésére összpontosít, beleértve a munkaerő-, anyag- és termelési költségeket. Azonosítsa és jelentse a Racemark pénzügyi ellenőrzési rendszereinek potenciális gyengeségeit a fejlesztések ösztönzése érdekében. Emellett felügyeli a készletellenőrzést és elemzi a készletváltozásokat. Fő célkitűzések:
Fejlessze és tartsa karban a szervezet költségelszámolási rendszerét, munkautasításait, folyamatait, dokumentumait és nyilvántartásait.Munkaerő- és rezsiárak létrehozása és fenntartása ERP rendszerünkben.Nyújtson útmutatást a programmenedzsmentnek a pontos munkaerő-, általános és árrés-arányok kiszámításához az árajánlat során a jövedelmezőség elérése érdekében.Elemezze az anyagjegyzékeket, a munkaerőt és az egyéb gyártási költségeket, és rendszeres jelentéseket készítsen, amelyek összehasonlítják az elszámolóár-eltéréseket azok hatásával.Pénzügyi kimutatásaink havi költségelemzése a gyártási eltérések kiváltó okának meghatározása.Elemezze az új vagy meglévő termékek belső és ügyfél által vezérelt változásait annak meghatározása érdekében, hogy milyen hatással van a költségekre.Végezzen tényleges leltározást és figyelje a ciklusszámlálási programot.Támogassa az éves működési költségvetés, időszakos előrejelzések és varianciaelemzés elkészítését.Szükség szerint segítse a havi zárást, a főkönyvi előkészítést és az ellenőrzéseket.Tartsa be az Általánosan Elfogadott Számviteli Alapelveket GAAP, az IFRS-t és az adószabályokat.Juttatások:
Versenyképes jövedelemCafetériaUtazási ktg. térítésSzemélyes Coaching, munkavállalók támogatásaMunkavállalói kedvezmények szolgáltatóknálKözösségi programok:
Farsang, Húsvét, Karácsonyi vacsora stb.Ingyenesen kávé, tea, csoki, italautomata használatAjánlói programEdzőterem bérlet, Yoga bérlet támogatásaEgyéb információ:
Határozatlan idejű munkaszerződésrugalmas munkaidőKépesítések:
Felsőfokú pénzügyi/számviteli végzettség.Legalább 3 éves tapasztalat az általános számvitel, költségelszámolás, pénzügyi tervezés és elemzés területén.Termelő vállalatnál szerzett tapasztalat. Előnyben részesítjük az autóipari vagy textilipari tapasztalatokat.A számviteli szabályozás és az IFRS ismerete.Középfokú angol nyelvtudás írásban és szóban egyaránt. Technológiai hozzáértés és tapasztalat szükséges egy integrált ERP rendszerben.Analitikus gondolkodás, erős fogalmi és problémamegoldó készség.Aprólékos figyelem a részletekre, kiváló szervezési készség. Képes legyen nyomás alatt dolgozni és a szoros határidőket betartani.Képes legyen önállóan és egy csapat részeként is dolgozni.