Ivóvíz Üzemmérnökség Vezető

Debreceni vízmű zrt. - Debrecen
új ajánlat (17/05/2024)

munkaköri leírás

A Debreceni Vízmű Zrt.
A regionális ivóvíz szolgáltató
Ivóvíz Üzemmérnökség Vezetőt keres.
Ellátandó feladatok:
Az ivóvíz üzemmérnökség kapcsán irányítja, szervezi és ellenőrzi az üzemszervezési művezető, a víztermelési üzem és a vízhálózati üzem munkáját a Részvénytársaság teljes működési területén
Meghatározza az üzemeltetés személyi feltételeit, valamint az üzemeltetés költséghatékony gazdálkodási, műszaki követelményeinek eleget tesz
Biztosítja és ellenőrzi a munkavédelmi, tűzvédelmi, biztonságtechnikai, környezetvédelmi és munkaegészségügyi rendelkezések maradéktalan betartását és végrehajtását
Felügyeli a vezérléstechnikai, folyamatirányító és távfelügyeleti rendszerek működtetését
Nyomon követi az üzemeltetéshez szükséges minőségi és mennyiségi anyagigényekkel kapcsolatos teendőket
Felelős a vízhálózati és víztermelő üzem rövid-, közép- és hosszútávú terveinek határidőre történő elkészítéséért, valamint a fenntartási, karbantartási, ellenőrzési, felülvizsgálati tervek végrehajtásáért, költségoptimalizálásáért
Kiemelten figyelemmel kíséri a folyamatos üzemképességhez szükséges gépek, tartalék egységek, anyagok, kezelői létszám meglétét
Az ivóvízhálózat és a víztermelő telepek karbantartási feladatainak ellenőrzésekor fokozottan ügyel arra, hogy a szükséges anyagok, pótalkatrészek, szerszámok rendelkezésre álljanak az üzemeltetést gátló meghibásodások rövid időn belül történő elhárításának érdekében
Megszervezi és költséghatékonyan működteti a készenléti szolgálatot
Mindenkor kiemelt feladata az irányítása alá tartozó munkavállalóknál a munkahelyi rend betartatása, a technológiai és munkahelyi fegyelem rendszeres ellenőrzése
Részt vesz a belső ellenőrzési folyamatokban, folyamatleírásokat és utasításokat készít
Kockázatfeltárásokat és kockázatcsökkentő tevékenységet végez, meghatározza a szükséges eljárásokat
Közreműködik a társosztályokkal, kiemelten a Controlling, a Technológiai és a Beruházási területekkel
A munkakör képzettségi feltételei:
Kizárólag, a 16/2016. (V.12.) BM rendeletben megfogalmazott szakmai követelményeknek, illetve az 58/2013. (II. 27.) Korm. rendelet a víziközmű-szolgáltatásról szóló 2011. évi CCIX. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról 31.§ (3) c) pontja /építőmérnök, vegyészmérnök / gépészmérnök / villamosmérnök / környezetmérnök / hidrogeológus-mérnök, megfelelő MSc szintű oklevél
Víziközmű-üzemeltetésben eltöltött minimum 2 év gyakorlat
Minimum 3 év vezetői tapasztalat
Alapvetően debreceni telephelyi munkavégzés
Szükséges kompetenciák:

Gyakorlatias, műszaki látásmód
Problémamegoldó képesség
Jó kommunikációs és együttműködési képesség, csoportmunkára való alkalmasság
Szervezőképesség
Felelősségvállalás és döntésképesség
Stressztűrő képesség
Konfliktuskezelés és tárgyalási készség
„B” kategóriás járművezetői engedély
Amit kínálunk:
Pontos kiszámítható bérfizetés, béren kívüli juttatások, prémiumrendszer működtetése
Teljes munkaidős, határozatlan idejű munkaviszony
Folyamatos szakmai fejlődés támogatása
Hosszú távú munkalehetőség egy biztos vállalatnál, biztos szolgáltatási tevékenységben
Munkába járás költségeinek támogatása
Az önéletrajzokat a "
gombra kattintva várjuk, a munkakör megnevezésével!