It Üzemeltető/Rendszergazda

Molekuláris- ujjlenyomat kutató központ nonprofit kft. - Budapest
új ajánlat (16/05/2024)

munkaköri leírás

Belső IT infrastruktúra üzemeltetése és karbantartásatöbb fizikai helyszínen, főként Windows környezetben;
Szerverek, alkalmazáskörnyezet, egyéb számítástechnikai eszközök teljes körű felügyelete, üzemeltetése virtualizált és/vagy fizikai környezetben távoli hozzáféréssel;
Felhasználói jogosultságok kezelése magyarországi és németországi munkavállalókra vonatkozólag, informatikai eszközök beállítása, céges telefonkészülékek működtetése;
Informatikai eszköz bővítés, strukturálásban való részvétel;
Belső klinikai adatbáziskarbantartása MySQL, illetve saját belső adatbázis rendszer;
Helyi felhasználók támogatása Windows és Mac környezetben Microsoft Office 365, Outlook;
Szerver biztonsági riportok vizsgálata;
Közreműködés kb. 15.000 m2 alapterületű kutatóközpont IT infrastruktúrájának kialakításában az IT hálózati menedzser irányítása alattmagyarországi lokációban;
Kapcsolattartás, szoros együttműködés a Kutatóközpont külső informatikai szolgáltatójával;
Társaságunk jelenlegi weboldalainak 2 aktív jelenleg üzemeltetése;
IT szakterülethez kapcsolódó adminisztráció pl.:
leltár.Változatos és felelősségteljes feladatokat egy kiemelt jelentőségű projektben;
Versenyképes jövedelmet és juttatási csomagot SZÉP kártya juttatási összeg, Medicover egészségbiztosítási csomag,garantált 30 nap szabadság a teljes évre vonatkozólag;
Nemzetközi környezetben való munkavégzést és szakmai fejlődési lehetőséget;
Megoldás-orientált légkört és egy dinamikusan fejlődő szervezet sikereiben való részvétel lehetőségét.Felsőfokú informatikai vagy műszaki szakirányú végzettség;
Legalább 2 éves üzemeltetői és/vagy rendszergazdai területen szerzett releváns szakmai tapasztalat;
Operációs rendszer ismerete:
Linux, Mac, Windows ebből legalább kettő;
Informatikai hálózat ismeretek:
Alapvető hálózati protokollok ismerete TCP/IP, DHCP, DNS, HTTP, HTTPS, VPN,hardver hálózati eszközök;
Microsoft termékek ismerete Office 365, Outlook, Active Directory, Group Policy;
Legalább középfokú aktívangol nyelvtudás szóban és írásban;
Agilis, problémamegoldó attitűd;
Kiváló kommunikációs készség;
Támogató, proaktív, megoldás központú gondolkodásmód és rendszerszemlélet;
Megbízhatóság, igényes munkavégzés.IT security ismeretek, hálózatbiztonsági tudatosság, hosting ismeretek;
Állami tulajdonú vagy nonprofit társaságnál/szervezetnél szerzett tapasztalat;
Tapasztalat ERP bevezetésben való részvételében;
Microsoft Hyper-V ismerete;
Veeam Backup ismerete;
Microsoft SQL ismerete;
Verziókövető rendszerek alapvető ismerete Git;
Programozói alapismeretek:
Webes technológiák, pl.:
HTML, CSS, JavaScript, PHP;