Ipari És Szolgáltatási Árak - Osztályvezető

Központi statisztikai hivatal - Budapest
új ajánlat (15/05/2024)

munkaköri leírás

FELHÍVÁS
Álláshely betöltésére
Igazgatóság:
Statisztikai Igazgatóság
Főosztály:
Ágazati statisztikai főosztály
Álláshely megnevezése:
Ipari és szolgáltatási árak - osztályvezető
Álláshely besorolása:
osztályvezető
Álláshely legkorábbi betöltésének időpontja:
elbírálást követően azonnal
A kormányzati szolgálati jogviszony ideje:
határozatlan idejű
Foglalkoztatás jellege:
teljes munkaidős
Munkavégzés helye:
1024 Budapest Fényes Elek u. 14-18.
Jogállás, illetmény és juttatások:
A jogviszonyra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi CXXV. törvény kormánytisztviselőkre vonatkozó rendelkezései az irányadók.
Ellátandó feladatok:
Irányítja és ellenőrzi az Ipari és szolgáltatási árak osztályhoz rendelt feladatok végrehajtását.
Felügyeli a módszertan folyamatos korszerűsítését, a fogalmak, osztályozások fejlesztését.
Koordinálja az adatgyűjtések tervezését, szervezését, ellenőrzi az adatgyűjtések végrehajtását, feldolgozását.
Felügyeli és tartalmilag ellenőrzi a kiadványok elkészítését, a hazai és nemzetközi tájékoztatási és adatszolgáltatási kötelezettségek, adatkérések kielégítését, felelős a határidők betartásáért.
Képviseli a hivatalt a hazai és nemzetközi szervezetek releváns témakörrel foglalkozó csoportjaiban, módszertani fejlesztési tevékenységében.
Koordinálja az Eurostat, illetve más nemzetközi szervezetek (EU, OECD, ENSZ) részéről felmerülő feladatokat.
Koordinálja az üzleti ingatlanok mutatóinak kidolgozását, az új mutatók módszertani fejlesztését, a feldolgozás kialakítását és bekapcsolódik az Eurostat által a témában tartott ülésekre.
Az állás betöltésének feltételei:
Magyar állampolgárság;
Cselekvőképesség;
Felsőfokú iskolai végzettség;
Legalább 3 év szakmai tapasztalat;
Vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettség;
Kinevezés esetén a büntetlen előéletet igazoló hatósági bizonyítvány bemutatása.
Elvárt kompetenciák:
Csapatmunka;
Innovációs készség;
Módszertani megalapozottságra épülő szemléletmód;
Vezetési, irányítási készség
Az elbírálásnál előnyt jelent:
Szakirányú - kiemelten közgazdasági – végzettség;
Felsőfokú angol nyelvismeret;
Árstatisztikai ismeretek;
Vezetői tapasztalat
A jelentkezéshez szükséges:
Önéletrajz (Kit. 83. § (5) bekezdése szerint);
Motivációs levél (fizetési igény megjelölésével);
Végzettséget, idegennyelv-tudást igazoló okiratok másolata;
A pályázat benyújtásának határideje:
2024. május 5.
A pályázat elbírálásának határideje:
2024. május 15.
A pályázati kiírással kapcsolatosan további tájékoztatást Hársfai Anita ([email protected]) és Csáky Hajnalka ([email protected]) nyújt.
A pályázatok benyújtásának módja:
Elektronikus úton a tárgyban feltüntetve a „KSH 1363” azonosító számot, Csáky Hajnalka részére a "
gombra kattintva.
A KSH az álláspályázatnál beküldött adatokat az Adatkezelési tájékoztató 2.10. pontja szerint a GDPR 6. cikk (1) bekezdés e) pontja szerint, közérdekű feladat végrehajtásához kezeli, amelyet a jelentkező az e-mail küldésével elfogad.
Amennyiben jelentkezésével automatikusan a Felvételi adatbankunkba is be kíván kerülni, hogy adatait tárolhassuk 1 évig és elutasítás esetén később másik lehetőséggel megkereshessük, azt külön jelezze nekünk a küldött e-mailben.
A pályázati eljárás, a pályázat elbírálásának módja, rendje:
Amennyiben a pályázati kiírásban szereplő feltételeknek a jelentkező megfelelt, továbbá a pályázat a munkáltató figyelmét felkeltette, szóbeli meghallgatásra kerül sor. A pályázat eredményéről a pályázókat írásban tájékoztatjuk.
A pályázati kiírás további közzétételének helye, ideje:
Https:
//kozszolgallas.Ksz.Gov.Hu - 2024. április 22.
Https:
//ksh.Hu/karrier –2024. április 22.
A munkáltatóval kapcsolatos egyéb lényeges információ:
Szakmai fejlődési- és továbbképzési lehetőség
Nemzetközi projektekben való részvétel
Folyamatosan megújuló szervezet
Családbarát munkahely
Sport- és kulturális programok
Szervezetünkről, könyvtárunkról, munkahelyünkről bővebben a www.Ksh.Hu honlapon tájékozódhat.