Gazdálkodási Főosztályvezető

Országos bírói tanács - Budapest
új ajánlat (05/05/2024)

munkaköri leírás

Irányítja és ellenőrzi a vezetése alatt álló Gazdálkodási Főosztály munkáját;
Felelős a Gazdálkodási Főosztály egészének működéséért, a vonatkozó jogszabályok, elnöki intézkedések, utasítások és egyéb szabályzatok alkalmazásáért és betartatásáért, a főosztály munkájának irányításáért, összehangolásáért;
Elkészíti az Országos Bírói Tanács elemi költségvetését és költségvetési beszámolóját;
Felügyeli és koordináljaaz OBT elnökének hatáskörébe tartozó „Bíróságok fejezet, Országos Bírói Tanács cím” egészére és az OBT-re vonatkozó valamennyi pénzügyi, költségvetési, gazdálkodási tevékenységét;
Felelős az „Országos Bírói Tanács cím” költségvetés tervezésért, teljesítéséért;
Közreműködik a gazdálkodási és költségvetési szakterületi tevékenységbe tartozó előterjesztések, tájékoztatók, határozatok, szabályzatok, ajánlások tervezeteinek elkészítésében.Iskolai végzettség:
Szakirányú felsőfokú iskolai végzettség;
Mérlegképes könyvelői szakképesítés;
368/2011. XII.31. Korm. rendelet az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról 12. §. 1 bekezdésében meghatározott feltételeknek történő megfelelés:
A gazdasági vezetőnek a felsőoktatásban szerzett végzettséggel és emelletta okleveles könyvvizsgálói vagy államháztartási mérlegképes könyvelői szakképesítéssel vagy az engedélyezés szempontjából ezzel egyenértékű szakképesítéssel, vagyb gazdasági vezetői, belső ellenőri, érvényesítői, pénzügyi ellenjegyzői - 2012. január 1. előtt az Áht. szerinti ellenjegyzői -, vagy a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény a továbbiakban:
Szt. 150. § 1 és 2 bekezdése szerinti feladatok ellátásában költségvetési szervnél szerzett legalább öt éves igazolt szakmai gyakorlattal, valamint mérlegképes könyvelői szakképesítéssel vagy a felsőoktatásban szerzett gazdasági szakképzettséggel kell rendelkeznie. Egyéb feltétel, végzettség, képesítés:
Magyar állampolgárság;
Cselekvőképesség;
Büntetlen előélet;
Amennyiben a pályázó nemáll igazságügyi alkalmazotti szolgálati jogviszonyban, úgy az Iasz. 11/A. §-ára figyelemmel hatósági erkölcsi bizonyítvánnyal kell igazolnia azt a tényt, hogy a 11. § 4 bekezdésében meghatározott körülmény vele szemben nem áll fenn.Vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettség;
Felhasználói szintű számítógépes ismeretek.Egyéb elvárások:
Rendszerszemlélet, jó elemzési képesség, stratégiai látásmód,Jó kommunikációs és problémamegoldó képesség,Proaktivitás, nagyfokú önállóság.5 évet meghaladó bírósági vagy önálló központi költségvetési szervnél szerzett szakmai tapasztalat;
Vezetői tapasztalat;
A kötelező szakmai elvárásokon túli egyéb szakmai kompetenciák, különösen vagyongazdálkodás, kockázatelemzés, kockázatkezelés területen tapasztalat, belső ellenőrzési ismeretek.