Költségvetési És Pénzügyi Szakügyintéző

Nemzeti egészségbiztosítási alapkezelő - Veszprém
új ajánlat (30/04/2024)

munkaköri leírás

A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő
Költségvetési és Működési Gazdálkodási Főosztály
költségvetési és pénzügyi szakügyintéző
Álláshely betöltésére pályázatot ír ki
Ellátandó feladatok:

Elvégzi az E. Alap költségvetésének tervezésével, a költségvetés végrehajtásával és a zárszámadással kapcsolatos tevékenységek koordinálását, beszámolási szempontok meghatározását, valamint egyeztetést a szakfőosztályokkal. Elkészíti az E. Alap elemi költségvetését, a költségvetési törvényben rögzített előirányzatok alábontását és rögzítését a vonatkozó jogszabályi rendnek megfelelően. Összeállítja a működési szektorát érintő felhasználási tervet (prognózis), a KKVTR KM rendszerbe rögzíti, és azon keresztül benyújtja. Elvégzi más szakfőosztály felelősségi körébe nem tartozó bevételi és kiadási előirányzatok tervszámainak kalkulációját. Előkészíti a főosztály tevékenységi körét érintő NEAK főigazgatói szabályzatok és egyéb szervezetszabályozó eszközöket. Ellátja az E. Alap működési költségvetés előirányzat-maradványának felülvizsgálatát kötelezettségvállalással terhelt és nem terhelt bontásban, jóváhagyásra előkészítését. Összeállítja az E. Alap költségvetési bevételeit, kiadásait, egyenlegét a költségvetési évet követő három évre vonatkozóan a középtávú tervezés keretében. A központi költségvetésről, a központi költségvetés végrehajtásáról szóló (zárszámadási) törvénytervezet normaszövegeinek, mellékleteinek, indokolásainak összeállítását, szakfőosztályi koordináció elvégzését, főosztályi észrevételek átvezetését a törvénytervezeteken.
Pályázati feltételek:

Magyar állampolgárság
Büntetlen előélet
Cselekvőképesség
Egyetemi vagy főiskolai szintű közgazdász szakképzettség vagy
Egyetemi vagy főiskolai szintű pénzügyi-számviteli szakképzettség
Egyéb pályázati előnyök:

Közigazgatásban szerzett tapasztalat
FORRÁS program, Magyar Államkincstár Központi Költségvetés Végrehajtását Támogató Rendszerének (KKVTR) Költségvetési Moduljának (KM) ismerete
Jó írásbeli és szóbeli kommunikációs készség
Precizitás, megbízhatóság, terhelhetőség
Együttműködés, problémamegoldó készség
MS Office alkalmazások megbízható, felhasználói szintű ismerete, elsősorban Excel, Word, Outlook
A pályázat elbírálása során előnyt jelentő személyes kompetenciák:

Hatékony munkavégzés
Irodai informatikai rendszerek, alkalmazások használata
Elkötelezettség, megbízhatóság
Eredményorientáció és motiváltság
Szakmai lojalitás
A pályázat részeként benyújtandó igazolások, alátámasztó dokumentumok:

Végzettséget, szakképesítést igazoló okiratok másolata
A kötelezően használandó személyes adatok kezeléséről szóló nyilatkozat, valamint a kitöltendő önéletrajz minta megtalálható a www.Neak.Gov.Hu honlapon az álláspályázatok menüpont alatt.
A munkáltatóval, állással kapcsolatos egyéb lényeges információ (pl. jogviszony létesítés feltételei;
próbaidő;
illetmény/fizetés, speciális adatvédelmi tájékoztatás, szervezet honlap címe stb.):

A jogállásra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a Kit. rendelkezései, az egyéb juttatásokra a NEAK Közszolgálati Szabályzatának rendelkezései az irányadók. A pályázati kiírással kapcsolatosan további információt Miskolcziné Csányi Éva osztályvezető nyújt a +36 1 350 2001/2802-es telefonszámon. A pályázatok elektronikus úton az F031/646-1/2024. iktatószámra való hivatkozással, a Humánpolitikai Főosztály részére küldhetőek.
A munkavégzés helye:

Teljes munkaidőben határozatlan idejű kormányzati szolgálati jogviszony keretében:
1139 Budapest, Váci út 73/A.
A pályázat benyújtásának határideje:
2024. május 14.